Андріївський узвіз одна з найдавніших вулиць Києва. Вона, можна сказати, гордість столиці, завдяки своїм історичним спорудам та особистостям, які жили чи гостювали практично у кожному з будинків узвозу. Вулиця, що сполучає Верхній Київ та Старовинний Поділ, одна з найкрасивіших та найулюбленіших місць киян та туристів. Завдяки тому, що вдалося зберегти більшу частину давньої архітектури, Андріївський узвіз вважається містобудівною пам’яткою. Одним словом, це вулиця – справжній музей з безліччю найцікавіших пам’яток.
Андріївська церква
Однією з найзнаменитіших будівель вважається Андріївська церква. Це справді монументальна пам’ятка, виконана в стилі бароко. Храм реставрувався багато разів, оскільки через підземні води воно часто руйнувалося. Інтерес викликає факт відсутності дзвіниці у церкві. Причина цього ховається в одній легенді, яка говорить про те, що церква закриває підземне море, яке може прокинутися лише від дзвону і затопити місто.
Храм неймовірно гарний як зовні, так і всередині. Будинок оточує тераса, з якої відкривається чудовий вигляд. Андріївська церква однозначне місце, яке варто відвідати.
Будинок-музей М. Булгакова
У 1906 році на вимощеному каменем і згинальному Андріївському узвозі в будинку під номером 13, оселилася родина Булгакових. Ця квартира згодом стала і житлом деяких героїв видатного письменника. Саме це і пояснює, чому його називають «будинком Турбіних». Сьогодні це літературно – меморіальний музей, де зберігається частина речей письменника. Завітавши до нього, можна дізнатися багато цікавого, що пов’язувало М. Булгакова з Києвом. Будинок письменника справді культове місце. У музеї панує неповторна атмосфера, адже саме в цьому місці зароджувалися багато героїв його літературних творів і відразу приймав своїх пацієнтів. Відносно нещодавно у музеї стали проходити вечори на кшталт тих, що проводилися в сім’ї Булгакових, обов’язковим атрибутом яких була камерна музика. Також можна попити чай на веранді і повністю поринути у зупинку цього будинку. Як кажуть відвідувачі музею, що за чаюванням їм здавалося, що вони стали частиною життя автора і що ніби сам Булгаков зараз до них вийде на веранду.
Напевно, з усіх найцікавіших пам’яток Андріївського узвозу, «будинок Турбіних» можна вважати найтаємничішим та загадковим місцем.
Алея закоханих
Дуже романтичне, неймовірно красиве будь-якої пори року і, найголовніше, затишне місце є у дворах Андріївського узвозу.
Як відомо, ще позаминулому столітті спуск вважався клоакою розпусти і був заповнений будинками терпимості. Куртизанки Києва запалювали червоні ліхтарі на будинках навіть біля церкви, що дуже злило священиків і вони написали величезну кількість скарг губернатору. Щоб помститися священнослужителям, київські куртизанки стали приходити на церковні богослужіння. І все ж таки настоятель церкви зміг домогтися, щоб усі борделі закрили. Але аура кохання так і залишилася витати в повітрі вулиці, ставши духовнішими і піднесенішими. Не дивно, що саме в цьому місці сховалася від сторонніх таємнича алея закоханих. Любителі романтики відшукати її зможуть між будинком №28а та сходами, які виходять на пейзажну алею. З неї відкривається гарний вигляд, віддаленість від скупчення людей, мальовничі пейзажі – мабуть це найкраще місце для піднесених емоцій і почуттів.
Андріївський узвіз початок Андріївський узвіз Сьогодні
Андріївський узвіз
Андріївський узвіз, який за протяжністю займає 735 метрів, багатий багатьма цікавими та дивовижними спорудами та пам’ятниками. Прогулюючись старовинною вулицею, ви зможете також побачити Замок Річарда, з яким пов’язано безліч легенд, пам’ятник Проні Прокопівни та Голохвастова з кінострічки «За двома зайцями», пам’ятник Ярославу Мудрому та княгині Ользі. Відкривається можливість відвідати кілька музеїв, а також кафе та ресторанів. Упевнені, ви затримаєтеся на Андріївському узвозі не одну годину і отримаєте масу вражень.