Як ми раніше повідомляли, ГО “Обʼєднання Толока” ініціювала процес створення органу спільного регулювання в галузі онлайн-медіа. Згідно закону про Медіа, орган спільного регулювання буде напрацьовувати принципи, правила і критерії, за якими буде функціонувати галузь онлайн-медіа в Україні.
На конкурс було подано 15-ть заяв. Три з технічних причин були відхилені.
12-го грудня відбулося установче засідання робочої групи про що було повідомлено на сайті Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.
До робочої групи увійшли:
- Леонід Бігунов-Новіков – висунений ТОВ “Національні інформаційні системи” (podrobnosti.ua);
- Руслан Казновський – сайт “GamingPost.net”;
- Вікторія Мурована – АТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України”;
- Катерина М’яснікова – ТОВ “Телерадіокомпанія “А.С.С.”;
- Галина Петренко – ТОВ “Детектор медіа”;
- Оксана Романюк – ГО “Інститут масової інформації”;
- Катерина Рошук – “Букви” (bukvy.org);
- Марина Сингаївська – Українське національне інформаційне агентство Укрінформ;
- Тетяна Снопко – онлайн-медіа “Главком” (ТОВ “Українські медійні системи”);
- Микола Типусяк – “Еспресо” (ТОВ “Голдберрі”);
- Андрій Філіппський – онлайн-видання “Репортер” (ТОВ “Редакція газети “Репортер”);
- Сергій Яригін – ГО “Об’єднання Толока” (“Студія Толока”).
Під час установчої зустрічі ми підняли питання щодо можливості участі в роботі органу не тільки тих організацій, які легалізовані Національною радою. На жаль, з цього питання група поки не дійшла спільної думки. По-перше, в законі про Медіа прописано, що в роботі органу спільного регулювання можуть брати участь лише реєстранти і ліцензіати Національної ради. По-друге, почекаємо від юристів проект Статуту органу спільного регулювання і подивимося, як можна забезпечити можливість участі всіх онлайн-медіа в роботі органу.
Чому ми приділяємо значну увагу можливості у роботі органу всіх, хто має бажання?
На наше глибоке переконання, онлайн-медіа сьогодні є саме тим інструментом, який має найбільший вплив на формування суспільної думки. Саме тому ми хочемо створити умови за яких неможлива монополізація цієї галузі будь-ким (державою, бізнесом, олігархами). Ми вважаємо, що медіа повинні бути вільними та відповідальними бо саме вони формують наше майбутнє.
Друга причина — це спроби зробити з галузі медіа “закритий клуб” доступ до якого можуть отримати лише мізерна частка представників галузі. Наприклад, доволі давно в медійному середовищі йде обговорення впровадження єдиної прес карти, яка буде видаватися лише одним чи декількома органами. На нашу думку, це може призвести до створення касти “обраних” журналістів, а всі інші не зможуть повноцінно виконувати свої професійні обовʼязки. Тобто, якщо громадський журналіст не буде мати єдиної прес карти, то йому можуть відмовити в акредитації в будь якому органі, він не зможе потрапити, наприклад, на звіт голови міста і підняти суспільно важливі питання, які впливають на життя містян.
Саме з наведених причин наша організація буде шукати можливості залучення всіх, хто має бажання формувати принципи і правила роботи в галузі онлайн-медіа, до роботи органу спільного регулювання.
Запрошую всі відповідальні онлайн-медіа приєднуватися до роботи органу спільного регулювання.
До речі, 7 грудня було обрано робочу групу, яка працюватиме над створенням органу спільного регулювання в аудіовізуальній сфері, а 8 грудня – робочу групу в аудіальній сфері. Тож, процес створення органів спільного регулювання розпочався.
Далі буде…