Українські народні танці, здавна вважалися одними з найкрасивіших та найжвавіших танців. Їм притаманний неповторний дух та запальний, швидкий ритм.
Основні танці: Гопак, Козачок та Коломийка.
Гопак (у перекладі з українського «гоп» — вигук, що вимовляється під час танцю; від нього походять дієслова «гопкати» — стрибати, «гопати» — тупотіти) — це народний український танець.
Його танцюють в українських національних костюмах. Гопак танцюється дуже енергійно. Головні рухи танцю: пробіжки, танець навприсядки, високі і широкі стрибки зі змахами ніг. Іноді у цьому танці можуть використовуватися справжні козацькі шаблі. Також відомий танець гопак, як бойовий, коли для рухів використовується холодна зброя та різні бойові прийоми.
Українські народні танці. Гопак Українські народні танці. Козачок
Козачок – український танець. Існує кілька його різновидів: кубанський козачок, український козачок, полтавський козачок та ін. Найпоширеніший український козачок. Це веселий і дуже живий танець, у якому є багато імпровізації. Вважається, що першу музичну обробку козачка зробив С. Дусяцький, польський лютніст і композитор у першій чверті 17 століття.
Танок “Козачок” дуже подібний до гопака. Фактично це гопак, лише у дещо спрощеній формі. Козачок обов’язково і завжди танцювали парами, і внаслідок участі в ньому жінок козачок більш ліричний, не має великих та складних трюків.