Українські народні танці, здавна вважалися одними з найкрасивіших та найжвавіших танців. Їм притаманний неповторний дух та запальний, швидкий ритм.

Основні танці: Гопак, Козачок та Коломийка.

Гопак (у перекладі з українського «гоп» — вигук, що вимовляється під час танцю; від нього походять дієслова «гопкати» — стрибати, «гопати» — тупотіти) — це народний український танець.

Його танцюють в українських національних костюмах. Гопак танцюється дуже енергійно. Головні рухи танцю: пробіжки, танець навприсядки, високі і широкі стрибки зі змахами ніг. Іноді у цьому танці можуть використовуватися справжні козацькі шаблі. Також відомий танець гопак, як бойовий, коли для рухів використовується холодна зброя та різні бойові прийоми.

Козачок – український танець. Існує кілька його різновидів: кубанський козачок, український козачок, полтавський козачок та ін. Найпоширеніший український козачок. Це веселий і дуже живий танець, у якому є багато імпровізації. Вважається, що першу музичну обробку козачка зробив С. Дусяцький, польський лютніст і композитор у першій чверті 17 століття.

Танок “Козачок” дуже подібний до гопака. Фактично це гопак, лише у дещо спрощеній формі. Козачок обов’язково і завжди танцювали парами, і внаслідок участі в ньому жінок козачок більш ліричний, не має великих та складних трюків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.